DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Święto Pieczonego Ziemniaka w Poraju
Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby.
20 września 2108r. Uczniowie klas 0-III wyjechali na wycieczkę do Poraja na „Święto Pieczonego Ziemniaka.
”Na dzieci podczas tego wspaniałego pikniku, czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Dzieci rzucały ziemniakiem do kosza, ozdabiały serwetki ziemniaczanymi pieczątkami,brały udział w wyścigu w workach. Musiały również odgadnąć nazwy poszczególnych warzyw.
Zwieńczeniem imprezy było wspólne śpiewanie przy ognisku.

Jak na piknik przystało, nikogo nie ominął poczęstunek.
Wszyscy mogli spróbować ziemniaczanej zapiekanki.
Bawiliśmy się znakomicie ;)