Drukuj

Wycieczka do ZOO w Opolu

włącz .

W dniu 12 czerwca br. uczniowie klas 0, IA, IB, IIA, IIB i III wyruszyli na wycieczkę. Postanowiliśmy zwiedzić ZOO w Opolu.
Pełni obaw o pogodę w strugach deszczu wyruszyliśmy o godz.8.15 - na miejscu byliśmy o godz.10.30 i rozpoczęliśmy zwiedzanie, w którym towarzyszyło nam PIĘKNE SŁOŃCE.
ZOO Opole jest unikalnym zoo na południu Polski i jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Województwa Opolskiego. Opolski ogród zoologiczny obecnie zajmuje powierzchnię 20 ha. Znajduje się w nim około 950 zwierząt reprezentujących prawie 230 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie. ZOO chce pokazać swoim gościom nie tylko same zwierzęta, ale również warunki, w których te zwierzęta żyją na wolności. Najciekawsze tam są pawilony: gibonów, lemurów, goryli, jaguarów, gepardów, wydr, pum, żyraf i wielbłądów.
W królestwie ptaków najbardziej interesujące są: strusie, emu, bociany białe, sępy, kondor wielki, papugi
W zaciemnionym pawilonie bezkręgowców podziwialiśmy: skorpiony, stonogi olbrzymie, szarańczę migrującą i szarańczę pustynną, oraz przeróżne rodzaje pająków.
Dla dzieci największą atrakcją była wyspa lemurów, gdzie można pospacerować wśród skaczących po drzewach i alejkach małpiatek .
Na terenie ogrodu znajduje się kilka placów zabaw, obok których dzieci nie mogły przejść obojętnie.
Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Częstochowy.

Agnieszka Kott

Skontaktuj się z nami

Katolicka Szkoła Podstawowa
ul. Górna 12
42-216 Częstochowa

tel. 034-366-30-62, 515 047 023

519-669-761 (odbiór dziecka)
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O nas

Katolicka Szkoła Podstawowa powstała  w 2000 roku. Właścicielem i organem prowadzącym  jest Archidiecezja Częstochowska. Archidiecezję reprezentuje delegat wyznaczony przez Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT