Mydlarnia i dzieciarnia

mydlo1

24 maja br. klasy: IIA, IIB i IA , a 25 maja br. klasy: III, IB i 0 wyjechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego " POD SKAŁKĄ" w Przybynowie.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach programowych pt. Mydlarnia i dzieciarnia.
Podczas zajęć uczestniczyliśmy w ekscytującej podróży w czasie, na którą zabrała nas Praczka Aniela. Drogę przez wieki czystości i lata brudu oświetliły nam własnoręcznie zrobione świece.
Poznaliśmy zwyczaje kąpielowe starożytnych Rzymian, wzięliśmy udział w średniowiecznej kąpieli, odgadywaliśmy pochodzenie barwników, a także każdy z nas przeszedł kurs prania na tarze. Na koniec wykonaliśmy własnoręcznie- śliczne, pachnące mydełka.

mydlo8

Więcej zdjęć: http://www.szkola-katolicka.com.pl/galeria/category/134-mydlarnia-i-dzieciarnia

Po krótkiej przerwie na posiłek wybraliśmy się na wycieczkę po jurze kolejką Jurajski Express.
Po tak ekscytującym i pełnym wrażeń dniu,wróciliśmy do szkoły trochę zmęczeni - ale jednocześnie bardzo zadowoleni i zachwyceni.