Drukuj

Mydlarnia i dzieciarnia

włącz .

mydlo1

24 maja br. klasy: IIA, IIB i IA , a 25 maja br. klasy: III, IB i 0 wyjechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego " POD SKAŁKĄ" w Przybynowie.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach programowych pt. Mydlarnia i dzieciarnia.
Podczas zajęć uczestniczyliśmy w ekscytującej podróży w czasie, na którą zabrała nas Praczka Aniela. Drogę przez wieki czystości i lata brudu oświetliły nam własnoręcznie zrobione świece.
Poznaliśmy zwyczaje kąpielowe starożytnych Rzymian, wzięliśmy udział w średniowiecznej kąpieli, odgadywaliśmy pochodzenie barwników, a także każdy z nas przeszedł kurs prania na tarze. Na koniec wykonaliśmy własnoręcznie- śliczne, pachnące mydełka.

mydlo8

Więcej zdjęć: http://www.szkola-katolicka.com.pl/galeria/category/134-mydlarnia-i-dzieciarnia

Po krótkiej przerwie na posiłek wybraliśmy się na wycieczkę po jurze kolejką Jurajski Express.
Po tak ekscytującym i pełnym wrażeń dniu,wróciliśmy do szkoły trochę zmęczeni - ale jednocześnie bardzo zadowoleni i zachwyceni. 

Agnieszka Kott

Skontaktuj się z nami

Katolicka Szkoła Podstawowa
ul. Górna 12
42-216 Częstochowa

tel. 034-366-30-62, 515 047 023

519-669-761 (odbiór dziecka)
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O nas

Katolicka Szkoła Podstawowa powstała  w 2000 roku. Właścicielem i organem prowadzącym  jest Archidiecezja Częstochowska. Archidiecezję reprezentuje delegat wyznaczony przez Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT