Uroczystość Pierwszej Komunii

W tym roku uczniowie klasy trzeciej , w dniu 13 maja przeżywali pierwsze spotkanie z Panem Jezusem w Sakramencie Komunii Świętej. W tych niezwykle ważnych momentach życia towarzyszyli im rodzice,rodzeństwo, dziadkowie, s.dyrektor, p. wychowawczyni, p.katechetka oraz nauczyciele. Do tego ważnego wydarzenia, naszych uczniów przygotowywały p. Agnieszka i p.Katarzyna. Dzieci w pięknych białych albach wyglądały anielsko. Pełne skupienia, świadomie przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Później przez cały tydzień gromadzili się ze swoimi Rodzicami, wychowawczynią, s.dyrektor i p. katechetką by dziękować za dar Komunii Świętej. Jednocześnie zanosili do Pana Boga modlitwy w różnych intencjach: za własnych rodziców, chrzestnych, za nauczycieli. We wtorek 15 maja wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

apel2

14 maja w poniedziałek trzecioklasiści wraz z wychowawczynią i p. katechetką przygotowali uroczysty apel z okazji przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie piękną recytacją i śpiewem jeszcze raz podziękowali za tą uroczystość i spotkanie z Panem Jezusem.

Było pięknie i uroczyście.