Drukuj

Uroczystość Pierwszej Komunii

włącz .

W tym roku uczniowie klasy trzeciej , w dniu 13 maja przeżywali pierwsze spotkanie z Panem Jezusem w Sakramencie Komunii Świętej. W tych niezwykle ważnych momentach życia towarzyszyli im rodzice,rodzeństwo, dziadkowie, s.dyrektor, p. wychowawczyni, p.katechetka oraz nauczyciele. Do tego ważnego wydarzenia, naszych uczniów przygotowywały p. Agnieszka i p.Katarzyna. Dzieci w pięknych białych albach wyglądały anielsko. Pełne skupienia, świadomie przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Później przez cały tydzień gromadzili się ze swoimi Rodzicami, wychowawczynią, s.dyrektor i p. katechetką by dziękować za dar Komunii Świętej. Jednocześnie zanosili do Pana Boga modlitwy w różnych intencjach: za własnych rodziców, chrzestnych, za nauczycieli. We wtorek 15 maja wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

apel2

14 maja w poniedziałek trzecioklasiści wraz z wychowawczynią i p. katechetką przygotowali uroczysty apel z okazji przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie piękną recytacją i śpiewem jeszcze raz podziękowali za tą uroczystość i spotkanie z Panem Jezusem.

Było pięknie i uroczyście.

Agnieszka Kott

Skontaktuj się z nami

Katolicka Szkoła Podstawowa
ul. Górna 12
42-216 Częstochowa

tel. 034-366-30-62, 515 047 023

519-669-761 (odbiór dziecka)
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O nas

Katolicka Szkoła Podstawowa powstała  w 2000 roku. Właścicielem i organem prowadzącym  jest Archidiecezja Częstochowska. Archidiecezję reprezentuje delegat wyznaczony przez Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT