Szachy. I Turniej Grand Prix

Iturniej

Rozpoczęła się rywalizacja w Turniejach XXVI Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Pierwszy Turniej odbył się 17 listopada w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie.
Zawody w grupie szkół podstawowych rozgrywane były tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 9 rund. Rywalizacja odbywała się w osobnych grupach klas 0-IV oraz V-VII.
Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba 140 zawodników, w tym dziewiętnastu naszych reprezentantów. Aż dwunastu z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej cyklu GP.
W grupie klas V-VII najwyżej zostali sklasyfikowani: Piotr Motyl (9. miejsce), Wiktor Duma ( 11.) Wojciech Motyl (17.) i Michał Piotrowski (31.).
W grupie klas O-IV najwyżej zostali sklasyfikowani: Jakub Powalewski (12.), Maksymilian Osiński ( 15.), Tymon Zając (18.), Antonina Motyl(25.), Małgorzata Motyl(26.), Tymoteusz Sienkowski(39.), Mikołaj Wagner (45.), Franciszek Zbrojkiewicz(46.). W osobnej klasyfikacji dziewcząt Antonina zajęła wysokie,piąte miejsce a Małgorzata szóste.
Jakub , Tymon, Małgorzata,Tymoteusz, Mikołaj i Franciszek po raz pierwszy zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Dla Mikołaj i Franciszka był to, jakże udany, debiut w zawodach Grand Prix. Dobre zawody rozegrali również Franciszek Malinowski i Damian Bułan oraz pozostali nasi debiutanci w cyklu GP: Krzysztof Kępa, Jan Warzecha, Jakub Warzecha, Paweł Dapinguente i Alan Żak-Sołtysiak.
Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.
Linki do strony turniejowej z wynikami:

Bogusław Snarski

Iturniej10

tel./fax 0-34-366-30-62
tel. 034-366-32-38, 515 047 023

Gimnazjum Katolickie powstało w 1999 r., a Katolicka Szkoła Podstawowa w 2000 r. Właścicielem i organem prowadzącym obie szkoły jest Archidiecezja Częstochowska. Archidiecezję reprezentuje delegat wyznaczony przez Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego.