V OTWARTE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W SZACHACH DZIECI DO LAT 7

17 listopada w Katolickiej Szkole Podstawowej w Częstochowie przy ulicy Górnej 12 rozegrano V Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Dzieci do lat 7.

W tym roku patronem sportowym Mistrzostw był Mistrz FIDE Mateusz Paszewski, zawodnik UKS HETMAN Częstochowa.Do zawodów przystąpiło pięćdziesięciu dwóch chłopców i dziewcząt. Przyjechali m. in. z Jastrzębia Zdroju, Chrzanowa, Katowic, Olkusza, Poraja, Gliwic i Giarre na Sycylii.

Oczywiście najwięcej zawodników reprezentowało częstochowskie przedszkola i szkoły.Uczestników przywitała Dyrektor Szkoły siostra Immolata Jastrzębska a otworzył zawody Prezes Śląskiego Związku Szachowego w Katowicach p. Andrzej Matusiak.Sędzia Główny zawodów p. Igor Pyrkosz uruchomił Turniej, który został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na zawodnika. Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Był też czas na zwiedzenie szkoły, poczęstunek i rozmowę z p. Mateuszem Paszewskim.Mistrzem Częstochowy został Mateusz Pawleta, reprezentujący LKS Polonię Poraj. Drugie miejsce zajął Michał Kaszuba ( UKS przy SP 8 Chrzanów) a trzecie Stanisław Kisieliński ( Akademia Szachowa Gliwice).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt i tytuł Mistrzyni Częstochowy wywalczyła Małgorzata Motyl, reprezentantka Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Pietras ( SP im. Św. Jana De La Salle w Częstochowie) a trzecie Maja Kiedrzyn ( Częstochowa).Puchary, medale , dyplomy i nagrody nowym Mistrzom Częstochowy wręczali Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie s. Immolata Jastrzębska, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego HETMAN Częstochowa p. Elżbieta Pyrkosz oraz FM Mateusz Paszewski. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali następnie pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodę dla najlepszego zawodnika z Częstochowy otrzymał Borys Witczak ( UKS HETMAN Częstochowa).

Nagrodę dla najlepszego zawodnika Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie otrzymał Jakub Warzecha. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika Mistrzostw odebrała pięcioletnia Kamila Bartczuk ( Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Częstochowie). Organizatorem zawodów była Katolicka Szkoła Podstawowa w Częstochowie wraz ze Stowarzyszeniem „GÓRNA12” oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „HETMAN” Częstochowa. Partnerami byli Tygodnik Katolicki „Niedziela” ( Patronat medialny), Drukarnia Cyfrowa „Garmond”, Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej oraz Państwo Aneta i Adam Motyl.

Nad sprawnym i miłym przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze – uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie.

Dziękujemy za ich wspaniałą pomoc.

V OTWARTE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY

Utworzono dnia 09.02.2019, 22:55