Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYKAZ LEKTUR

Utworzono dnia 29.06.2020

WYKAZ LEKTUR -KLASY IV -VIII ROK SZOLNY 2020/2021

 

 Lektury klasa IV

 

Autor

Tytuł

1)

Baśnie

Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym:

Charles Perrault Kopciuszek,

Aleksander Puszkin Bajka o rybaku

złotej i rybce

2)

Jan Brzechwa

„Akademia pana Kleksa”

3)

RenéGoscinny i Jean-Jacques Sempé

„Mikołajek” (wybór opowiadań)

4)

Janusz Christa

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

5)

Adam Mickiewicz

“Powrót taty”, “Pani Twardowska”,

“Pan Tadeusz” (opis wschodu słońca)

6)

Podania i legendy polskie

Wybrane podania i legendy polskie,
w tym o Piaście Kołodzieju

7)

Janusz Korczak

„Król Maciuś I”

8)

Roald Dahl

„Charlie i fabryka czekolady”

9)

Frances Hodgson Burnett

„Tajemniczy ogród”

 

Lektury klasa V

1)

Ferenc Molnár

„Chłopcy z Placu Broni”

2)

Bolesław Prus

„Katarynka”

3)

Ignacy Krasicki

wybrane bajki

4)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty: opis burzy,

zwyczaje i obyczaje: tańczenie poloneza,

powrót z lasu, gotowanie bigosu)

5)

Biblia i wybrane mity greckie

Biblia, w tym m.in. o stworzeniu świata i człowieka,

przypowieść o miłosiernym Samarytaninie;

Wybrane mity greckie, w tym  m.in. mit
o powstaniu świata oraz mity ,o Prometeuszu,

Syzyfie, Demeter i Korze, Heraklesie

 6)

CliveSteples Lewis

„Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”

 7)

Mull Brandon

„Baśniobór”

 8)

Lucy M.Montgomery

„ Ania z Zielonego Wzgórza”

 

Lektury klasa VI

 

Autor

Tytuł

1)

Juliusz Słowacki

„W pamiętniku Zofii Bobrówny”

2)

Biblia

Wybrane przypowieści ewangeliczne o talentach,
o siewcy, o pannach roztropnych.

3)

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

4)

John Ronald Reuel Tolkien

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

5)

Rafał Kosik

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

6)

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty sceny
z koncertem Wojskiego, polowanie)

7)

Aleksander Dumas

„Trzej muszkieterowie”

8)

Rudyard Kipling

„Księga dżungli”

 

Lektury klasa VII


Autor

Tytuł

Termin

1)

Henryk Sienkiewicz

„Latarnik”

2)

Aleksander Fredro

„Zemsta”

3)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

4)

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

5)

Adam Mickiewicz

„Dziady” część II, „Świtezianka”,                                     Śmierć Pułkownika”, „Reduta Ordona”.

6)

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

7)

Antoine de Saint-Exupery          

„Mały Książę”

8)

Ignacy Krasicki

„Żona modna”

9)

Henryk Sienkiewicz

„Krzyżacy”

10)

Éric-Emmanuel Schmitt

„Oskar i Pani Róża”

11)

Ernest Hemingway

„Stary człowiek i morze”

 

Lektury klasa VIII

 

Autor

 

Tytuł

1)

Jan Kochanowski

Pieśni, treny, fraszki

1)

Juliusz Słowacki
 

„Balladyna”

2)

Aleksander Kamiński
 

„Kamienie na szaniec”

3)

Adam Mickiewicz
 

„Pan Tadeusz”

4)

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

5)

Melchior Wańkowicz

„Ziele na kraterze” (fragmenty), „Tędy i owędy”

(fragmenty)

6)

Sławomir Mrożek

„Artysta”

7)

Ernest Hemingway        

„Stary człowiek i morze”

8)

George Orwell

„Folwark zwierzęcy”

 

 

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 9

W poprzednim tygodniu: 228

W tym miesiącu: 806

W poprzednim miesiącu: 789

Wszystkich: 16955