Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Turnieje XXVIII Edycji Grand Prix o Indywidualne

Utworzono dnia 24.02.2020

Trwa  rywalizacja w Turniejach XXVIII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. II Turniej odbył się 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 150 zawodników rywalizujących w dwóch grupach rozgrywkowych( grupa klas 5-8 i grupa klas 0-4), w tym szesnastu  naszych reprezentantów, którzy rozegrali bardzo udane zawody. W gronie laureatów grupy młodszej znaleźli się Mikołaj Wagner, który zajął siódme miejsce wśród chłopców i  dziesiąty Bruno Woźniak. W klasyfikacji  dziewcząt trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Motyl!

Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyli także Karol Walaszczyk, Tymon Zając, Gabriel Wiśniewski, Antoni Bulski i Antoni Pawlik. Świetnie zaprezentowały się także dziewczęta.Najmłodsza w naszej ekipie debiutantka Joanna Wójcik sklasyfikowana została  na  ósmym miejscu a Hanna Witek na dziesiątym.

W grupie starszej najwyżej uplasowali się Wojciech Motyl, który wywalczył siódme miejsce wśród chłopców i jedenasty Maksymilian Osiński.Wśród dziewcząt siódme miejsce wywalczyła Antonina Motyl. Punktowali do klasyfikacji generalnej także Jakub Powalewski, Mikołaj Witek i Igor Kluczewski.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.