Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

III TURNIEJ GRAND PRIX

Utworzono dnia 01.04.2019

Trwa  rywalizacja w Turniejach XXVII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach.
Trzeci Turniej  odbył się 29 marca w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego  w Częstochowie.
Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 175 zawodników, w tym piętnastu  naszych reprezentantów.
 Zawody, jak zwykle , przeprowadzono na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w dwóch grupach rozgrywkowych.

W tych trudnych, pięciogodzinnych zmaganiach świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie. Dziewięcioro z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło  punkty do klasyfikacji generalnej cyklu GP.

W grupie klas 0-IV dwoje naszych uczniów zostało laureatami turnieju.

Wśród dziewcząt Antonina Motyl zajęła pierwsze miejsce! Wśród chłopców  Maksymilian Osiński  zajął  miejsce piąte.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:

W klasyfikacji generalnej cyklu po trzech turniejach Antonina Motyl zajmuje pierwsze miejsce wśród dziewcząt a Maksymilian Osiński -  trzecie wśród  chłopców!

Następne, ostatnie w tym cyklu zawody Grand Prix odbędą się 17 maja.