Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Szachach

Utworzono dnia 28.11.2019

26 listopada w Auli TAURON Dystrybucja S A  w Częstochowie rozegrany został Finał Wojewódzki  Igrzysk Dzieci w Szachach. W zawodach wzięło udział piętnaście najlepszych drużyn z województwa śląskiego wyłonionych w drodze eliminacji, zwycięzców zawodów rejonowych. Nasza drużyna przystąpiła do zawodów jako zwycięzca zawodów miejskich i rejonowych oraz dziewiąta drużyna poprzedniego finału. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Powalewski, Maksymilian Osiński, Wojciech Motyl i Antonina Motyl.

Nasi reprezentanci rozegrali świetne zawody. Wygraliśmy dwa mecze, dwa mecze zremisowaliśmy a przegraliśmy tylko  mecze z , jak się na końcu okazało,  dwoma najlepszymi drużynami tych finałów. Z bilansem siedmiu punktów zajęliśmy ostatecznie siódme miejsce!

Najwięcej punktów dla drużyny zdobyli Wojciech i Antonina. Dla naszego kapitana to już trzeci finał wojewódzki. Punkty Wojtka, Antoniny i Maksymiliana dały nam dwa cenne zwycięstwa. Najtrudniejsze zadanie miał Jakub, który na pierwszej szachownicy musiał walczyć z najmocniejszymi szachistami.

Gratulujemy naszym reprezentantom, dziękujemy za ich trud i wysiłek oraz życzymy powodzenia w następnych zawodach.