Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Antonina Motyl i Maksymilian Osiński Wicemistrzami Częstochowy w Szachach

Utworzono dnia 28.05.2019

Zakończyła się  rywalizacja w Turniejach XXVII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. Czwarty, ostatni w tej edycji Turniej  odbył się 17 maja w Szkole Podstawowej Nr 9  w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 149 zawodników, w tym szesnastu  naszych reprezentantów. Zawody , jak zwykle , przeprowadzono na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w dwóch grupach rozgrywkowych. W tych trudnych, pięciogodzinnych zmaganiach świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie. Dwanaścioro z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło  punkty do klasyfikacji generalnej.

W grupie klas 0-IV aż pięcioro naszych uczniów zostało laureatami.

Wśród dziewcząt Małgorzata Motyl zajęła czwarte miejsce.

Wśród chłopców Igor Kluczewski  zajął  miejsce piąte, Mikołaj Witek – ósme, Karol Walaszczyk – dziewiąte a Jakub Powalewski -dziesiąte.

W grupie klas V-VIII Piotr Motyl zajął dziesiąte miejsce wśród chłopców.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:

W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Antonina Motyl zajęła  drugie miejsce wśród dziewcząt i ponownie została Wicemistrzynią Częstochowy!

Wśród  chłopców trzecie miejsce i tytuł drugiego Wicemistrza Częstochowy wywalczył Maksymilian Osiński!

W gronie laureatów znaleźli się również: Mikołaj Witek – siódme miejsce, Jakub Powalewski – dziewiąte  miejsce oraz Małgorzata Motyl, która zajęła szóste miejsce wśród dziewcząt!

Ceremonia zakończenia XXVII Edycji Grand Prix odbędzie się 25 maja o godzinie 16. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Częstochowie.

Gratulujemy wszystkim laureatom, gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom. Życzymy udanych partii i  sukcesów w następnej edycji Grand Prix.