Aktualności

Opublikowano w Statyczne

Wyjazd szkoleniowy dla uczniów - wolontariuszy

W ostatnim tygodniu nauki - 22 czerwca - uczniowie, którzy najaktywniej angażowali się przygotowywanie warsztatów dla dzieci oraz doświadczeń prezentowanych w ramach "Festiwalu nauki" zostali zaproszeni przez nasze stowarzyszenie na wyjazd do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu.

http://cndavinci.pl

Polecamy to miejsce wszystkim, którzy są ciekawi świata i lubią uczyć się w interesujący sposób.

***

W naszej szkole, w dn.23 czerwca odbył się już po raz drugi "Festiwal nauki". Jego głównym punktem były pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych przygotowanych przez uczniów kl. II i III gimnazjum pod okiem p. Małgorzaty Trąbskiej i p. Marii Janiszewskiej. Doświadczenia pokazywane w trakcie festiwalu były bardzo różnorodne, z różnych obszarów nauki, z wykorzystaniem ciekawych materiałów i pomocy dydaktycznych.
W przeciwieństwie do poprzedniej edycji - tym razem odbiorcami nie byli wyłącznie uczniowie naszej szkoły, ale również dzieci z okolicznych przedszkoli. Nasi uczniowie - wolontariusze potrafili zainteresować i trafić nawet do najmłodszych z nich. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Dodatkowo każdy z uczestników warsztatów oraz młodsi uczestnicy "Festiwalu nauki" otrzymali na zakończenie pokazów broszurę informacyjną zawierającą ilustrowane przykłady prostych doświadczeń fizycznych oraz chemicznych do przeprowadzenia w domu. Prace tę - w sposób ciekawy i profesjonalny - przygotowała uczennica kl. III gimnazjum Ada Kucharska.
Naszych uczniom - wolontariuszom dziękujemy za włożoną pracę i profesjonalizm.
Ada, Marysia, Martyna, Marek, Julia, Marysia, Julia, Patryk, Ola, Magda, Laura, Krzysiu, Julia, Emilia, Marek, Kasia, Victoria, Bartek i Olga - bardzo Wam dziękujemy!

materiały informacyjne - zdjęcia

***

Zakończyliśmy cykl warsztatów przyrodniczych dla dzieci z klas I prowadzonych przez p. Marię Janiszewską. Nasi młodzi obserwatorzy przyrody zdawali się być oczarowani zajęciami. Część naszych spotkań odbywała się w plenerze, część w pracowni przyrodniczej. Poniżej prezentujemy fotorelację z jednego ze spotkań.

warsztaty przyrodnicze

Projekt „Podziel się swoją wiedzą czyli jak zostać wolontariuszem" dofinansowano ze środków z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Śląskie Lokalnie".

                              grnagrna1grna3

***

warsztaty dla dzieci

Kończymy już powoli cykl warsztatów dla dzieci z klas II pt. „Doświadczenia fizyczne i chemiczne dla dzieci" realizowanych w ramach projektu „Podziel się swoją wiedzą czyli jak zostać wolontariuszem". Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań przedmiotami ścisłymi wśród najmłodszych. Sądząc po zaangażowaniu uczestników cel został w pełni zrealizowany. Za to wszystko dziękujemy pani Małgorzacie Trąbskiej i.... młodzieży z kl. II i III gimnazjum, która podarowała swoją pracę, czas i entuzjazm, by młodszym kolegom przekazać tajniki wiedzy z fizyki i chemii. Dziękujemy!!!

warszt.nowe

Dofinansowano ze środków z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Śląskie Lokalnie"

                                    grnagrna1grna3

 

 

***

Stowarzyszenie „Górna 12"


Serdecznie zapraszamy uczniów oraz grupy przedszkolne wraz z nauczycielami

na
„Festiwal Nauki",


ktory odbędzie się w dn. 23 czerwca 2016 (czw.) w siedzibie naszej szkoły.

Rozpoczynamy : godz. 10.15
W programie: niesamowite doświadczenia fizyczne i chemiczne. Zapraszamy!!!

Informacje dla grup: tel. 501067988

„Festiwal Nauki" organizowany jest w ramach projektu FIO Śląskie Lokalnie.

grnagrna1grna3

***

Z przyjemnością informujemy, iż działające przy naszej szkole Stowarzyszenie "Górna 12" po raz trzeci uzyskało środki z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Śląskie Lokalnie". Realizujemy projekt: „Podziel się swoją wiedzą czyli jak zostać wolontariuszem".

Przyznane środki przeznaczamy na:
- przeprowadzenie cyklu warsztatów z przyrody oraz doświadczeń fizycznych i chemicznych dla dzieci z kl. I-III,
- zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do doświadczeń chemicznych i fizycznych, - zorganizowanie wyjazdu do Centrum Nauki Leonardo da Vinci dla młodzieży zaangażowanej w pomoc w prowadzeniu warsztatów dla dzieci,
- przeprowadzenie „Festiwalu Nauki" w naszej szkole,
- zorganizowanie dwudniowego wyjazdu dla młodzieży z klas gimnazjalnych, którzy chcieliby poznać zasady pracy wolontariackiej.

grnagrna1grna3

***

Owady – to jedne z najbardziej zaskakujących zwierząt na ziemi. Stanowią najliczniejszą grupę zwierząt, opanowały wszystkie ekosystemy i mają ogromne znaczenie dla naszej przyrody.Te i wiele innych informacji mogliśmy zdobyć podczas wystawy entomologicznej, która 30 września odbyła się w naszej szkole - dzięki pracy wolontariuszy Stowarzyszenia "Górna 12" i uprzejmości p. Pawła Dzionka. Zobaczyliśmy ciekawy zbiór owadów i motyli, wzięliśmy udział w projekcji dwóch filmów przyrodniczych, a także w spotkaniu z entomologiem.

owad11

Wydarzenia te były częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie "Górna 12" w ramach projektu FIO Śląskie Lokalnie.

grnagrna1grna3

***

entomologia

_________________________
metoda projektu

_____________________________

Z przyjemnością informujemy, iż działające przy naszej szkole Stowarzyszenie "Górna 12" po raz drugi uzyskało środki z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Śląskie Lokalnie". Realizować będziemy projekt: „Przygotuj się na projekt! Zakup sprzętu multimedialnego niezbędnego do przeprowadzania projektów dydaktycznych, szkoleń i warsztatów".

W ramach przyznanych środków planujemy:
- zakup rzutnika, laptopa, wieży Hi-Fi oraz oprogramowania,
- szkolenie dla wolontariuszy i zgłoszonych nauczycieli z zakresu metody projektu,
- zorganizowanie wystawy entomologicznej.

                 grnagrna3grna1

_____________________________________________

29 maja 2015r. na częstochowskiej Promenadzie im. Czesława Niemena odbył się festyn organizacji pozarządowych. Stowarzyszenie "GÓRNA 12" repezentowały uczennice I II klasy gimnazjum, wykonując doświadczenia fizyczno-chemiczne.

_____________________________________ 

 http://www.szkola-katolicka.com.pl/komunikat

______________________________________

 więcej iformacji:http://www.szkola-katolicka.com.pl/komunikat

____________________________________________

W sobotę 28 lutego nasi uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z mieszkańcami Częstochowy. We współpracy z nauczycielami i działającym przy naszej szkole Stowarzyszeniem "Górna 12" przygotowali warsztaty pt."Eksperymenty - doświadczenia fizyczne i chemiczne dla dzieci". Spotkanie odbyło się w ramach Weekendu z organizacjami pozarządowymi przygotowanego przez częstochowski Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości.
Nasze warsztaty przyciągnęły bardzo wielu uczestników, a prezentowane przez uczniów doświadczenia spotkały się z entuzjastycznymi opiniami zarówno najmłodszych, jak i starszych obserwatorów. Okazały się wspaniałym sposobem na rozbudzanie wyobraźni i zachęcenie do naukowych poszukiwań.

Naszymi przewodnikami po naukowych doświadczeniach byli:
Ola Kostrzewska, Marysia Popczyk, Ada Kucharska, Julia Kotyl, Marysia Kosin, Patryk Gańczarek, Emilia Słabońska, Martyna Nocoń i Ania Chorzelska.
Bardzo Wam dziękujemy! Mamy nadzieję, że to nie jest Wasze ostatnie słowo :-)

Dziękujemy również naszym wspaniałym pedagogom, którzy pomogli Wam przygotować się do tego wydarzenia - p. Małgorzacie Trąbskiej i p. Urszuli Kulaj

http://www.szkola-katolicka.com.pl/galeria/category/49-warsztaty-dla-mieszkancow-czestochowy

_________________________________

Weekend z organizacjami pozarządowymi

W dniach 28.02-01.03 serdecznie zapraszamy na "Weekend z organizacjami pozarządowymi", w ramach którego prezentować się będzie nasze Stowarzyszenie GÓRNA 12.
Polecamy szczególnie "Eksperymenty - doświadczenia fizyczne i chemiczne dla dzieci", przygotowane i prowadzone przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły oraz "Pedagogikę zabawy".
Warsztaty odbywać się będą w Biurze Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych (Pałac Ślubów) ul. Focha 19/21.

Szczegóły: http://ngo.czestochowa.pl/page/520,aktualnosci.html?id=4766

http://ngo.czestochowa.pl/data/newsFiles/warsztaty.jpg

___________________________________

Stowarzyszenie „Górna 12"

Zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia na zebranie w dniu 18 listopada 2014, o godz.17.00 (przed zebraniem szkolnym)

________________________________________

 

Zakończyliśmy właśnie cykl warsztatów dla wolontariuszy naszego stowarzyszenia oraz chętnych nauczycieli na temat:
„Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcji"
Warsztaty realizowane były w trakcie dwóch spotkań:
29.10.2014 (śr.) i 13.11.2014 (śr.) w godz.16.00-17.30
i miały na celu przekazanie praktycznych wiadomości i umiejętności
nowym użytkownikom tablicy interaktywnej.


Szkolenie było bezpłatne dla uczestników, jego koszty pokrywało Stowarzyszenie „Górna 12"
ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

      

W ramach spotkań omówione i przećwiczone zostały następujące zagadnienia:

  • Przygotowanie i uruchomienie tablicy do pracy.
  • Podstawowe tryby pracy tablicy.
  • Dostępne treści i programy do wykorzystania z tablicą.
  • Tworzenie zasobów dydaktycznych z wykorzystaniem funkcji posiadanej tablicy.

_________________________________________

    „Coś pięknego", „Łzy stanęły mi w oczach"- te słowa padały z ust gości                                        obecnych na wieczornicach, podczas których śpiewane były pieśni patriotyczne...

    Wspólne śpiewanie łaczące pokolenie miało miejsce w naszej szkole późnymi popołudniami w dniach 6 i 7 listopada w sali kominkowej, udekorowanej patriotycznymi akcentami. Ta środowiskowa impreza odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia „Górna 12", dzięki naszym wolontariuszom, którymi w większości są pracownicy naszej szkoły a także dyrekcji szkoły. Na spotkanie przybyły rodziny z dziećmi, dziadkowie, ale nie zabrakło również okolicznych mieszkańców i młodzieży z pobliskiej szkoły.
„Dziękujemy" - tak najczęściej żegnali się z organizatorami uczestnicy spotkania.

 

Dofinansowano ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

    

_____________________________________________

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzinami, okolicznych mieszkańców oraz             sympatyków naszego stowarzyszenia na wspólne spotkanie oraz śpiewanie:
PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
Spotkania odbędą się 6 listopada (czw.) o godz.15.30
oraz 7 listopada (pt.) o godz. 15.30
w siedzibie naszego stowarzyszenia przy ul. Górnej 12 w Częstochowie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

  

_________________________________________________

Zapraszamy wszystkich uczniów, wolontariuszy oraz sympatyków naszego stowarzyszenia
do udziału w konkursie na logo Stowarzyszenia "Górna 12".

Projekty proszę składać u p. dr Beaty Bebel - Karankiewicz.

Termin składania propozycji upływa 6 października br.

_________________________________________________________________

Z przyjemnością informujemy, iż działające od niedawna przy naszej szkole Stowarzyszenie "Górna 12" uzyskało z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Śląskie Lokalnie" środki na realizację projektu: "Zakup sprzętu multimedialnego niezbędnego do przeprowadzania szkoleń dydaktycznych oraz organizowania imprez dla środowiska lokalnego".

W ramach przyznanych środków planujemy:
- zakup tablicy multimedialnej,
- szkolenie dla wolontariuszy i zgłoszonych nauczycieli z zakresu obsługi sprzętu multimedialnego,
- zorganizowanie dwóch imprez pt. „Spotkanie pokoleń przy pieśniach patriotycznych".

Skontaktuj się z nami

Katolicka Szkoła Podstawowa
ul. Górna 12
42-216 Częstochowa

tel. 034-366-30-62, 515 047 023

519-669-761 (odbiór dziecka)
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O nas

Katolicka Szkoła Podstawowa powstała  w 2000 roku. Właścicielem i organem prowadzącym  jest Archidiecezja Częstochowska. Archidiecezję reprezentuje delegat wyznaczony przez Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT