DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

28 września 2018r. Dzień Głośnego Czytania
      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w naszej szkole.
Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć.                     Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.                                             Zatem 28 września 2018r r. na każdej lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom na głos przez     5 minut fragmenty ciekawych książek.
Uczniowie KLAS 0-III wzięli również udział w akcji związanej z głośnym czytaniem.
Poprzez codzienne, systematyczne czytanie uczniowie gromadzą podpisy rodziców, które zamieniane zostają na naklejki. Głównym celem akcji jest wyrobienie nawyku codziennego czytania.
Wszystkim klasom życzymy powodzenia w zbieraniu punktów :)