NAUKA PIERWSZEJ POMOCY

PIERWSZA POMOC

Dnia 10 września 2018r w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem, strażakami                i ratownikiem medycznym.
Celem spotkania ze specjalistami było przybliżenie najmłodszym uczniom naszej szkoły, na czym polega zawód ratownika, strażaka i policjanta.Dowiedzieliśmy się także,jakie czynności należy przeprowadzić,aby przygotować się do prawidłowego zachowania się w czasie wypadku,              w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku zaproszeni goście wyjaśnili na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat
udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się, w jaki sposób należy komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.
Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom
potrzebującym i że nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka,który będzie w potrzebie.