Edukacja stomatologiczna

Dzieci  z klas 0-II wzięły udział w programie edukacji stomatologicznej "Higiena jamy ustnej". Obejrzały krótki filmik, mówiący, z czego składają się zęby oraz jak należy o nie dbać. Dowiedziały się również, że brak regularnej higieny jamy ustnej ma negatywny wpływ na szkliwo. Dzieci bardzo chętnie  uczestniczyły w zajęciach. Nie tylko przypomniały sobie, jak prawidłowo myć zęby. Dowiedziały się także, co jeść, a czego unikać, aby zachować zdrowe zęby i tęgi umysł :-)

Magdalena Powalewska

stomatolog