SZALIK

szalik-veb

Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta

do wzięcia udziału w I Edycji Szachowej Ligi Korytarzowej SZALIK.

Rejestracja trwa  do 10 stycznia poprzez wychowawców.

Zawodników prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Kojarzenia pierwszej rundy będą wywieszone na tablicy szachowej 11 stycznia, a runda będzie rozgrywana od 11 do 26 stycznia.

Życzymy wszystkim udanych partii rozegranych w atmosferze fair play.

REGULAMIN Szachowej Ligi Korytarzowej I EDYCJA TURNIEJÓW SZACHOWYCH „SZALIK"

Organizator: Katolicka Szkoła Podstawowa w Częstochowie wraz ze Stowarzyszeniem GÓRNA12

-W turniejach mogą wziąć udział wszyscy chętni chłopcy i dziewczęta, którzy się zarejestrują.

- Turnieje zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

- Tempo gry: 15 min. dla zawodnika na partię

- W rozgrywkach obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach.

- Trzecie nieprawidłowe posunięcie zgłoszone przeciwnikowi przegrywa.

- Partie rozgrywane będą bez obecności sędziego, zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasad „fair play".

- Kibice obserwujący partię, zobowiązani są do zachowania ciszy i spokoju oraz nieprzeszkadzania grającym.

Sposób przeprowadzenia rozgrywek:

- Każda runda będzie trwała minimum dwa tygodnie od dnia ogłoszenia kojarzeń na tablicy szachowej.

- Partie rozgrywane będą na stolikach szachowych na korytarzach.

- Zawodnicy zobowiązani są do uzgodnienia terminu rozegrania partii i powiadomienia o tym swoich rodziców/opiekunów.

- Przed partią zawodnicy pobierają zegar z portierni szkoły i oddają zegar portierowi po zakończeniu partii oraz zgłaszają wynik.

- Zawodnicy mogą rozegrać partię w obecności sędziego po uzgodnieniu z nim terminu.

- Nierozegranie partii lub niezgłoszenie wyniku do dnia zakończenia każdej rundy skutkuje obustronnym walkowerem.

tel. 034-366-32-38, 515 047 023