Obiecuję Ci, szkoło!

ślubowanie18

20 października 2017 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie- pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej. W uroczystości uczniom towarzyszyli wychowawcy, rodzice, starsi koledzy i koleżanki ze szkoły, nauczyciele i Siostra Dyrektor.
Zanim nastąpił podniosły moment pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać, pięknie tańczyć, recytować wiersze. Znają przepisy ruchu drogowego- wiedzą jak przechodzi się przez jezdnię, potrafią się zachować w każdej sytuacji. Pomyślnie zdali egzamin przygotowany przez starszych kolegów. Wszyscy spisali się "na medal".
Po emocjonujących chwilach nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości- pasowanie na ucznia szkoły.
Po odczytaniu treści ślubowania i złożeniu obietnicy, każde dziecko zostało pasowane i tym samym przyjęte przez Siostrę Dyrektor do grona uczniowskiego poprzez symboliczne dotknięcie wielkim piórem.
Potem były dyplomy, upominki, gratulacje i zdjęcia. Miłą uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

ślubowanie3