Drukuj

Bieszczadzkie Anioły

włącz .

Wyruszyliśmy w Bieszczady 11 października jeszcze przed wschodem słońca. My, czyli uczniowie klas IV-VII, pod opieką Wychowawców i Siostry Dyrektor. Rozpoczęliśmy podróż modlitwą różańcową w intencji naszych rodzin oraz tych, którzy pozostali w szkole. Wyruszaliśmy w deszczu, ale szybko i skutecznie udało nam się rozpędzić chmury. Zanim dojechaliśmy do skansenu w Sanoku, który był pierwszym punktem naszej wędrówki po tej części Polski, Siostra Dyrektor zaangażowała nas w opowiadanie kawałów, p. Anna Czerwińska przeczytała nam o dzieciństwie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a p. Maria Janiszewska przeprowadziła niezwykle ciekawą lekcję przyrody.

skansen

 

Z Sanoka wyruszyliśmy do Komańczy, w której mieszkaliśmy podczas naszej wycieczki. Po krótkim odpoczynku spotkaliśmy się w cerkwi greckokatolickiej pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny z ks. Andrzejem, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o tym miejscu. Naszą wizytę w tej pięknej świątyni zakończyliśmy modlitwą Ojcze nasz - po ukraińsku i po polsku. 

cerkiew

Połonina Wetlińska, na którą wyruszylismy drugiego dnia, powitała nas gęstą mgłą:

B18

...ale w drodze powrotnej odsłoniły się przed nami naprawdę przepiękne widoki! Zanim dotarliśmy do miejsca naszego zakwaterowania, zatrzymaliśmy się w klasztorze sióstr nazaretanek w Komańczy, gdzie był internowany ks. kard. Stefan Wyszyński, o czym opowiedziała nam s. Beata. Wróciliśmy tam jeszcze następnego dnia, by zrobić pamiątkowe zdjęcie całej naszej grupy.

P1070740

Drugi dzień zakończyliśmy przy ognisku i tu szczególne gratulacje należą się dziewczynom z IVa - za radosne śpiewy.

Ostatni dzień upłynął nam na szlaku prowadzącym do Jeziorek Duszatyńskich. Na nasze spotkanie wyszły żaby, zaskroniec a nawet salamandry ;-)

B5

http://www.szkola-katolicka.com.pl/galeria/category/117-wycieczka-integracyjna-w-bieszczady

Skontaktuj się z nami

Katolicka Szkoła Podstawowa
ul. Górna 12
42-216 Częstochowa

tel. 034-366-30-62, 515 047 023

519-669-761 (odbiór dziecka)
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O nas

Katolicka Szkoła Podstawowa powstała  w 2000 roku. Właścicielem i organem prowadzącym  jest Archidiecezja Częstochowska. Archidiecezję reprezentuje delegat wyznaczony przez Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT