Szachy. XXV Edycja Grand Prix zakończona

Zakończyła się rywalizacja w Turniejach XXV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Ostatni, czwarty Turniej odbył się 28 kwietnia w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 106 zawodników, w tym jedenastu naszych reprezentantów.
Czterech z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej turnieju i zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej cyklu GP.
Najwyżej zastali sklasyfikowani: Piotr Motyl (5. miejsce ), Wojciech Motyl (6.), Michał Piotrowski (35.) i Mikołaj Witek (45.).
W zawodach reprezentowali nas także: Maksymilian Osiński, Tymon Zając, Tymoteusz Sienkowski, Jakub Powalewski, Antonina Motyl, Franciszek Malinowski, Damian Bułan.
Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.
Link do strony turniejowej z wynikami:

W grupie szkół gimnazjalnych po raz pierwszy w tym cyklu wzięli udział dwaj nasi reprezentanci.
Kacper Buksiński i Oliwer Bule zdobyli swoje pierwsze doświadczenia i punkty Grand Prix.

edycjagrandprix

W niedzielę, 30 kwietnia w Akademii Polonijnej w Częstochowie odbyła się uroczystość zakończenia XXV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach.
Mistrzem Częstochowy został Stanisław Burdzicki ze Szkoły Podstawowej Nr 39 w Częstochowie a Mistrzynią Częstochowy Magdalena Bienek z Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej w Częstochowie.
W gronie laureatów grupy szkół podstawowych znaleźli się także nasi uczniowie:
Piotr Motyl zajął 4. miejsce wśród chłopców, Wojciech Motyl - 8. miejsce i Antonina Motyl, która zajęła 8. miejsce wśród dziewcząt.

edycjagrandprix2

Miejsca pozostałych (klasyfikacja generalna): Michał Piotrowski (24.).Wiktor Duma (32.), Mikołaj Witek (38.),Amelia Postawa (53.), Marcel Duma (67.),Maksymilian Osiński (76.).
W tegorocznym cyklu reprezentowali nas także i zdobywali doświadczenie:
Jakub Powalewski, Tymon Zając, Tymoteusz Sienkowski, Damian Bułan, Franciszek Malinowski i towarzysząca nam Małgorzata Motyl.
Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów i dla nowych Mistrzów Częstochowy.

Bogusław Snarski