Brunhildo, przebacz!

Taki oto okrzyk niósł się po dziedzincu zamku w Niedzicy, gdy tylko pani przewodnik opowiedziała nam legendę związaną z tym miejscem. Ale zanim tam dotarliśmy, zdobyliśmy Trzy Korony, wprost tonące we mgle. To był poniedziałek - 8 maja, a "my" to klasa IV, V, VI i IG wraz z p.M.Janiszewską, s. Ksawerianą, p.M.Lipczyńską i p.K.Figą.

niedzica

Na Trzy Korony, najwyższy szczyt Pienin Środkowych, weszliśmy od strony Sromowiec Niżnych. Gdy zeszliśmy na dół, zaświeciło piękne słońce.

trzy korony

Drugi dzień naszej wycieczki nie zapowiadał się interesująco, gdyż podczas naszego śniadania padał...śnieg!!! Ale wkrótce się rozpogodziło i dane nam było spłynąć Dunajcem do Szczawnicy i wjechać kolejką na Palenicę.

dunajec